08.08.2017 Intervāli tikko nopirkots apavos

Treniņa plāns 300m/300m x 10. Jaunu apavi nopirkti. Piemērīta kaudze, ātri pieņemts lēmums. Izejot skriet, iedomājos, ka ar sāpošu kāju ar pilnīgi jaunus apavus iemēģināt uzreiz ar intervāliem nav prāta darbs? Vēl jo vairāk, ja tie ir 10 intervāli katrs pa 300m. Pati apaviem ļoti uzticējos no tā brīža, kad iemēģināju viņus veikalā. Un bija par vēl kaut ko mainīt, jo jau biju ārā un sāku skriet iesildīšanās kilometru.

Sasmērēju abas kājas drošībai, sāpošāko satinu elastīgajā saitē, kas man bija mājās. Pirmo paātrinājumu iemēģināju ļoti prātīgi, likās, ka ar šiem apaviem tik ātri paskriet nevarēs. Pieklibot starp intervāliem sāku pēc sestā vai septītā intervāla. Tad nogurums un sāpošā kāja, galvā kaut kam lika saslēgties un izdomāju, ka man plānā ir septiņi intervāli nevis desmit. Attapos, kad pulkstenis rādīja, ka jāskrien 8tais intervāls, nevis rāda atsildīšanās km. Iestājās tāda kā panika. Vēl iedomājos, ka varu intervālus arī neturpināt. Man neviens neko pārmest nevarētu, jo sāpēja diezgan stipri. Izdomāju turpināt treniņu un risinājumu kā no situācijas iziet – izdomāju izskriet divas atpūtas pēc kārtas un tad turpināt intervālus. Intervālu skrējieni beidzās ar ātro daļu un summā vienalga noskrēju 10 intervālus, bet pēc tam tāpat atsildīšanās kilometrs, ar ko pietika.

Ilgi nevarēju sagaidīt, kad beigsies atsildīšanās kilometrs. Pulkstenis nodziedāja beigu dziesmiņu. Uzreiz norāvu saiti un cik vien varēju, izstaipīju muskuļus. Treniņu beidzu apmēram kilometra attālumā no mājām. Tad nu sāku savu lēno “klibojienu” līdz mājai apmēram kilometra garumā.

Trenerei rakstīju, ka vēlos izlaist nākamo intervālu treniņu, lai tomēr būtu spējīga piedalīties Kuldīgas pusmaratona 5km skrējienā. Viņa teica, ka tā noteikti ir jādara, bet piektdien (dienu pirms starta), esot jāizskrien ĻOTI LĒNI 3km. Tad nu izbaudīšu neskriešanu.

Informācija no Garmin:

Distance: 8.00km

Ilgums: 48:12

Pace: 6:02

Pulss: 155

Max pulss: 180

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s