12.08.2017 Kuldīgas piecītis iespaidīgā karstumā

Sacensību diena. Labi, ka no manis neviens neko negaida. Trenere teica, ka man nekas nesanāks (plānā noskriet ar vidējo ātrumu 5min/km, lai pietuvotos pusmaratonā nepieciešamajam ātrumam). Paēdu brokastīs olu un izdzēru izotonisko dzērienu, vairāk nekas nelīda iekšā. Priecājos, ka laicīgi pamodos un izbraucām (15min gan pēc plānotā ideālā laika, bet pieļaujamās robežaā).

Sacensību vietā ieradāmies apmēram stundu pirms starta. Ātri izņēmu numuru un visi nostājāmies ēnā, kur tajā laikā sāka finišēt LČ pusmaratonā līderi.

Pirmās sacensības BigBank Skrien Latvija seriālā. Esmu pieradusi, ka dalībniekiem patīk, ka viņus atbalsta, bet šeit likās, ka viņiem atbalsts ir vienaldzīgs. Iespējams karstums visus tik traki izmocījis, iespējams “šeit nav nekāds stirnu buks” 😉

Savu iesildīšanos sāku 30 min. pirms starta. Mazā raujas līdzi, ka iesildīsies ar mani, pierunāja. Pēc 200m viņai vair nebija iekšā skriet. Atgādināju viņai, ka viņa teica, ka varēs skriet un saņēmās. Kādus 500-600m ar mani noskrēja. Tad viņa bija gatava mani laist iesildīties vienu. Bija sajūta, ka kājas ir pilnīgi negatavas skriešanai. Tāpēc, lai daudz maz viņas sajustu, uztaisīju trīs pavisam mierīgus paātrinājumus.

Starta zona jau visa bija pilna, bet metu kaunu pie malas uz spiedos uz priekšu. Sanāca tā, ka startā stāvēju ar jaunu zēnu un vecāku kungu. Kopā pirms starta pārmijām dažus vārdus un atskanēja starta signāls 5km un 10km. Ārā bija 30 grādi.

Pirmajā km vēroju savu pulksteni un nespēju noticēt savām acīm – ātrums turējās ap 4:30-4:40. Startā ar lavierēšanu – nevar būt. Tad pirmā km atzīme, kur rakstīts 4:40. Fantastiski, sajūta pavisam nav tāda. 2km atzīmi vairs neatceros, ka būtu redzējusi. Pie 2.5km likās, ka tā 3km atzīme nāk pārāk lēnu, ilgi. Pārāk grūti. Atceros 3km pulkstens parādīja 5min/km ar kaut ko. Ehhh, palēninos, bet tam jau tā bija jābūt. Šajā brīdī ausīs sadzirdēju terneres vārdus: “Rīt Tev nekas nesanāks”. Nodomāju, ka spēks ir, kāja nesāp, tad tik jāparāda, ka man nesanāks. Centos cik spēka, bet šo par darbu saukt nevar. Šī ir izrāde mērāmā garumā. Darbs ir bijis līdz sacensībām, lai varētu dabūt ātrumu.

Tā es skrēju un priecājos par dzirdīšanas punktu, kur es apstājos pilnībā. Domāju vai tā ir kļūda, nezinu. Padzerties vajadzēja. Karstums liels un sausums kaklā tāpat. Ja nebūtu apstājusies, iespējams noskrietu ātrāk, bet iespējams, ka arī nenoskrietu. Ja spēks jādala starp sausuma kaklā pārvarēšanu un skriešanu, tad skriešanai paliek mazāk spēka. Trasē vietējie bija sarūpējuši aplaistīšanu, finišā vēlāk dzirdēju par trīs tādiem punktiem, bet tas tiem, kas lēnāk skrēja vai skrēja 10km un otrajā aplī. Apšļakstīšanas punktā bija iespēja arī padzerties, rādīju, ka dzert nevajag, bet ar žestiem lūdzu sevi aplaistīt. Man nedaudz šļaksti trāpīja, bet daudz tas nepalīdzēja.

Tad sākās trases visgrūtākā daļa. Zināju, ka izejot cauri laukumam, kam tajā brīdī skrējām garām ir finišs, bet trase veda pilnīgi pretējā virzienā. Nevaru teikt, ka pat tad, kad ieskrēju finiša koridorā, jutu kādu atvieglojumu. Finišs ir tik tuvu, nez kāpēc tas prasīja vēl lielāku piespiešanos. Finiša spurtu spēju uztaisīt vien 20-40m pirms finiša līnijas.

Finišā man bija tikai viena doma – kur ir tuvākā tualete!!! Ļoti priecājos par ūdeni maisā, ko ātri izmantoju. Vēl paspēju iedomāties par to, ka šoreiz priecājos par to, ka pirmo reizi dzīvē sacensībās, kur pieejama garāka distance, skrienu tikai 5km.

Tikai pēc visiem šiem jautājumiem, iedomājos par jautājumu vai man izdevās iekļauties 5min/km?, jo trase bija nedaudz garāka un finiša laiks nav precīzi 5km. To, ka cīņā ar sevi es šodien uzvarēju, bija pilnīgi skaidrs. To, ka man ir izdevies izskriet ar vidējo ātrumu 5min/km es sapratu tikai tad, kad ielādēju datus telefonā un Endomondo man paziņoju par jaunu rekordu 5km distancē.

Īpašs dienas prieks bija vīra vārdi – Tu noskrēji ļoti ātri. Es Tevi tik drīz negaidīju.

Nākamais dienas prieks – Vecuma grupā ST (18-39 gadi), 256 dalībnieču konkurencē, ieņēmu 21. vietu.

Vēl viens dienas prieks no treneres. Uzrakstīju, ka man izdevās, viņa izklausījās neviltoti priecīga un vēlāk atzinās, ka par neizdošanos man teikusi, jo saprata, ka esmu pārāk satraukta. Tas bijis tāpēc, lai es neiespringstot un tas bieži dodot lieliskus rezultātus un pat PB kā man šodien!

Nu ko! Tagad šis ātrums jāpārnes uz pusmaratonu un tad mērķis būs izpildīts 🙂 Lai man izdodas!

Informācija no Garmin:

Distance: 5.26km

Ilgums: 26:15

Pace: 4:59

Pulss: 175

Max pulss: 183

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s