Disc Golf Park Vilce – pirmā satikšanās

Disku golfa parks Vilce atrdas ļoti skaistā, ainaviskā vietā un trase sākas un beidzas pie Vilces muižas. Ļoti skaists un saulains parks. Tas ir sens un labi kopts. Un šī diena ir izcila, lai spēlētu šo aizraujošo spēli – disku golfu. Parku iepazīt braucām kopā ar Aivi ar ko spēlēju pirmo reizi.

https://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/vilces-muiza-un-dabas-parksvilce – bildi aizņēmos

Sanāca tā, ka visas stāvvietas bija aizņemtas, tāpēc mašīnu novietojām tieši pie muižas galvenās ieejas, kas bija laba vieta, lai pēc katra apļa apstātos, pārrunātu spēli un iestiprinātos ar līdzpaņemtajiem gardumiem. Kopumā stāvvietu nav daudz, tāpēc, ja ir ļoti labs laiks, jārēķinās, ka var gadīties, ka mašīnu nāksies atstāt nedaudz tālāk no laukuma.

Jau pirmais grozs sagaida ar aizvējā esošu kalniņu uz leju un tikai 40m. Te meistarība slēpjas mākā izkontrolēt metienu, jo diski pat manās rokās lidotu daudz tālāk, īpaši lejā no kalniņa. Saprotu, ka šis būs aizraujoši.

Lai tiktu uz otro grozu jāšķērso grāvis, kam ir parka cienīga pāreja. Gar grāvi aug Bastarda tūsklape – puķes redzēju pirmo reizi un tikai Instagram ievietotais attēls palīdzēja noskaidrot, ka tā šos ziedus sauc.

Bastarda tūsklape, foto no privātiem arhīviem

Daudzgadīgs, ziedu laikā neliels (ga 15-40 cm), lapu laikā liels (ga 50-120 cm) kurvjziežu dzimtas pavasara lakstaugs. Vispirms pavasarī izaug iesārts ziedošs stublājs ar daudzām garām un brūni sarkanām plēkšņveida lapām. Ziedu kurvīši (pl 0.5-1 cm) īsos ziedkātos, sārti, daudz, ļoti blīvā ķekarveida ziedkopā. Ziedkopa sākotnēji ovāla, izziedot pagarinās un kļūst iegarena. Pēc noziedēšanas izaug rozetveida lapas. Lapas kāts garš (līdz 1 m), plātne ieapaļa (ga, pl 50-80 cm). Lapas virspuse kaila, zaļa, apakšpuse sākumā tūbaina, vēlāk gandrīz kaila. Auglis – sēklenis. Zied aprīļa beigās un maijā.

Avots: latvijasdaba.lv

Interesants mums šķita otrais grozs. Aiz tā tek skaistā Vilces upe, kurā pa laikam var noskalot kājas, meklējot iemesto disku. Pavasara vēsumā varētu izvērsties arī par roņošanu – dažādu sportu apkopojums, jo upīte ir sekla un vērtīgākiem diskiem, nesarēķinot spēku 50m plakanā taisnē līdz grozam, var nākties brist pakaļ, ko darījām arī mēs (Aivis).

Foto no personīgā arhīva

Tālāk trešais (69m) un ceturtais (67m) – abi atrodas ieplakā nosacīti paralēli upītei. Nav vēja, silts. Vasarā noteikti būs patīkami muti nomazgāt upītē. Šeit tāpat ir aizvējš, mierīgs, diezgan taisns celiņš, bez kokiem, kas varētu traucēt, tāpēc ir iespēja eksperimentēt ar dažādiem diskiem un metienu veidiem.

Piektais celiņš – lai man piedod visi praktiskie cilvēki – ir maktan romantisks. Grozs ir upītes virzienā, vien 38m no izmetiena vietas. Šeit nekas neliecināja, ka varētu iemest upītē. Grozs ir tāda lielāka koka ēnā, man ļoti patīk.

Ar Aivi izgājām četrus apļus, šķiet nebija neviena reize, kad sestajā (62m) celiņā varēja mest uzreiz. Cilvēki nāk no pastaigu takas un tāpēc ir jāpagaida, kamēr nesteidzoties paies garām visa kompānija. Cilvēki no diskiem nebaidās, pat ar interesi skatās ko mēs stāvam. Interesanti, ka tur tā smaržoja pēc šašlika. Ap piekto un sesto celiņu ir izvietoti galdi, kur atpūtnieki var iestiprināties un šašliks smaržoja dievīgi. Sametās žēl, ka tuvējā apkārtnē neredzējām nevienu veikaliņu, kur iestiprināties, bet glāba līdzpaņemtie gardumi. Tā kā iesaku paņemt arī piknika grozu ar ēdamo, būs kur iestiprināties.

Septītais grozs ir konfektīte. Pasakains, jo ir kalnā augšā, kur grozu nevar redzēt un es uzskatu, ka zīmējums apakšā nedaudz neatbilst faktiskajai groza atrašanās vietai. Grozs ir augšā un pa kreisi. Viens no četriem metieniem bija pārsteidzši veiksmīgs. Šis ir pirmais grozs, kurā pirmo reizi dzīvē ieguvu birdie – es spiedzu no sajūsmas! Izcils laukums šādiem sasniegumiem. Nezinu, varbūt arī ACE kādiem pieredzējušākiem?

Tālāk ir interesanti, ka mani velk pa kreisi, bet šeit jābūt uzmanīgam un jāseko bultām – jāiet pa labi. Var pat nepamanīt kā tiek izlaists astotais (58m) grozs ar pietiekoši platu, tomēr man kā iesācējais arī pietiekoši šauru koku taciņu. Pēdējais grozs, ko esot trases augšējā daļā vispār neietekmē vējš, bet tas pateicoties kokiem un koki ļoti bieži stāv neīstajās vietās.

Metiens pļavā – nekas netraucē, tik jāmet. Tas ir devītais (74m) – tālākais iespējamais metiens Vilces disku golfa trasē. Izskatās vienkārši, bet nemaz tik labi man negāja. Desmitais (51m) pārsteidz ar to, ka atrodas tik tālu no bērnudārza, bet diskus burtiski velk kokā (tas glābj) bērnudārza virzienā. Šeit viens zaudējums, kas tā arī palika guļot zālītē aiz sētas. Mani entuziasma pilnie ierosinājumi tikt pāri sētai pakaļ diskam, tika nomierināti un aizvirzīti tālāk uz vienpadsmito (64m). Ļoti pateicīga vieta filmēšanai, mums tapa daži video, kas tika izmantoti arī mazā videorullītī šeit.

Un beidzamais divpadsmitais (46m) grozs, kur pirmo reizi visspēcīgāk izjutu sānvēja ietekmi uz disku. Visur, kas ir trases “augšā” un nav mežā, vējš ir jūtams, tomēr metot uz 12. grozu, tas bija izteikti no viena sāna un tikai trešajā reizē sapratu, ka ar disku, kas lido pa kreisi metot backhendā, beidzot ir vajadzīgā trajektorija.

Laukums reģistrēts DISC GOLF METRIX

Ievietots arī UDisc aplikācijā, tomēr tur nav ielādēta trases karte kā citiem laukumiem.

Disku izīrēšanas iespēja: COVID laikos nav pieejama, bet pirms ir bijusi, tāpēc cerēsim, ka pēc arī būs pieejama. Tomēr, ja apjautāsiet spēlētājus, kas vēl turpinās spēlēt, iespējams, padalīsies ar kādu disku. Mēs tā izdarījām, tāpēc domājam, ka arī citi varētu rīkoties līdzīgi.

Informācija no latvia.travel/lv par Vilces muiži un dabas parku “Vilce”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s