25.03.2018 #tavspirmaistriatlons Adoptācijas koptreniņš #1 Dienasgrāmata

Pirmais koptreniņš. Laika maiņa. Gāju gulēt, domāju, ka beidzot izgulēšos, būs 8h miega un man tas pēc plāna sanāk, jo laicīgi eju gulēt, bet nez kāpēc telefons man rādīja, ka gulēt atlicis vien 7h ar astīti. Tajā brīdī biju aizmirsusi, ka jāpārgriež pulkstens. Cik labi, ka ir tehnika. Tikai tad, kad biju nokavējusi autobusu (viss bija super saplānots), pamanīju sienas pulksteni un uz mirkli sapriecājos, ka vēl jau neko neesmu nokavējusi, jo ir tikai 7:30. Tikai tajā brīdī sapratu, ka vajadzēja pārgriezt pulksteni un nāksies vien braukt ar mašīnu un vēlāk.

Ierados laicīgi. Iereģistrējāmies. Satiku vēl iepriekš skriešanā satiktu sievieti, ar kuru bijām skrējušas iepriekšējā gada Noskrien Ziemu vienu posmu Siguldā. Pēc pārģērbšanās bija jāiet uz akvārija tipa zāli – lieli logi uz Sky&More stāvvietu un gandrīz stikla siena uz pārējo sporta kluba daļu.

Sporta klubus neapmeklēju. Parasti tajos jūtos neveikli. Īsti nezinu,

pusbumba
foto iegūts no google.com attēlu meklētāja dzīlēm

ko tur darīt un cilvēki arī nonākot šeit (vairāk ģērbtuvēs), pārvēršas (ja nav personīgi pazīstami), tāpēc mani patīkami pārsteidza gan tie, kas miesās prāvāki rūpējās par savu veselību, gan tie, kam sporta klubu apmeklēšana ir ikdienas rutīna un var redzēt, ka viņi zina ko tur un kā darīt. Nodarbības notika Sky&More CityFitness telpās. Pirmo reizi uzkāpu uz it kā uz pusēm pārgrieztas bumbas, ko biju redzējusi dažādu vingrinājumu izpildei, bet dzīvē nekad nebiju mēģinājusi. Nevarēju laist garām iespēju mēģināt uz tās nostāties un nedaudz pietupties. Citus redzētos vingrinājumus kautrējos pildīt.

Tad satiku savu bijušo kolēģi Jāni. Pārmijām vārdus par jaunajiem darbiem un līdzšinējo pieredzi triatlonā vai kādā no tā sastāvdaļām atsevišķi un tad jau atnāca arī galvenais projekta Tavs pirmais triatlons runātājs un treneri.

25.02.2018_3
Foto ņemti no Latvian Triathlon Federation/ Latvijas Triatlona federācijas Facebook lapas

Sākumā aplī jānosauc savs vārds un kāds dzīvnieks ar ko sevi asociējam vai vēlamies sevi nosaukt. Man ar to nav problēmu. Nāk prātā visi kaķveidīgie. Līdz pienāk mana kārta, es pat nezinu kuru no kaķiem saukšu. Beigās biju leopards – pantera bija spēcīgs variants, apdomāju lūsi. Nez, šī bija vienkārša “leduslaušana” vai dzīvniekam bija kāda nozīme – kā testam? Vēlāk kāda meitene sevi nosauca par žirafi – domāju kā man šis dzīvnieks neienāca prātā vai arī zebra, jo tie ir vieni no maniem mīļākajiem dzīvniekiem uz ko skatīties.

25.03.2018_1
Foto ņemti no Latvian Triathlon Federation/ Latvijas Triatlona federācijas Facebook lapas

Tālāk zāli sadalīja uz pusēm – vieni gāja uz velonodarbību, kamēr atlikušie palika zālē uz vispārējiem vingrinājumiem. Jāsaka, ka viegli nebija, lai arī gandrīz pilnīgi visu varēju izpildīt. Ar acu kaktiņu redzēju, ka ne visi varēja un jutos lepna par savām vingrošanām un grūto darbu “tumsā”, vienatnē, kad to redzēja tikai mani bērni un vīrs. Man rodas pārliecība, ka grupā var iemācīties daudz ko, bet man svarīgs ir mans ritms un sākumā darīt daudz lēnāk kā to dara grupās un tiekties pēc maksimāli perfektā ar daudz pauzēm, kas ir tik garas, lai attaptos un spētu izpildīt 100% no vingrinājumu daudzuma, nevis tik daudz cik iespēju grupā. Vairs nejutos tik vāja kā pirms gada vai pat 6 mēnešiem. Pasitu sev pa plecu un dzirdēju, ka Liene teica, ka tie ir vispārīgie vingrinājumi un kur augt man ir daudz, bet progress mani ļoti iepriecina. Arī motivē darboties pašai. Starp citu iesaku vingrojumus no Zandas Zariņas Rešetinas (@zandazr) Instagram konta. Ir daudz video ar dažādiem vingrinājumu kompleksiem. Var piedalīties un likt #vingrojamkopa. Man lielākā problēma ir izdomāt kādus vingrinājumus likt kopā vienā workout. Tad šeit ir labs risinājums.

25.02.2018_5
Foto ņemti no Latvian Triathlon Federation/ Latvijas Triatlona federācijas Facebook lapas

Man interesantākais sākās otrajā daļā, kad pārvietojāmies uz veloakvāriju. Kamēr visi sariktējās, pieregulēja velosipēdus. Biju diezgan satraukta. Mierināju sevi ar to, ka sākums vienmēr ir grūts. Grūtums ar katru reizi atkāpjas un domāju cik šī programma ir fantastiska iespēja. Otrs, ka viss ir izdarāms un atkal paceļu galvu un ar smaidu gaidu, kas ir sagatavots.

Sākums ir ļoti smags. Pāris reizes palaižu pedāļus (aizmirstu, ka nav tukšgaitas). Tas notiek brīžos, kad liekas, ka manas velo mazredzējušās kājas protestē pret šādu slodzi. Tad bija vidus posms, kas tāpat bija smags, bet pavilkos līdzi Viktorijai, kas vadīja nodarbību. Caur visām grūtībām smaidīju un noķēru kaut kādu super vieglumu, likās, ka kājas vairs tā neprotestē, lai arī šajā daļā pretestība kājām uz velotrenažiera tika tikai palielināta. Es to darīju saudzīgi un pa drusciņai. Domājot, ka galvenais ir piedalīties, nevis nomirt. Svarīgi novērtēt savus spēkus un piedalīties treniņā līdz galam.

Vidus posmā sapratu, ka sviedri kož acīs. Laikam nekad nebiju tik traki svīdusi. Uz šādām nodarbībām jāņem līdzi dvielītis. To tagad zināšu. To sauc par pieredzi. Beigu posmā tika palēnināts mīšanās ātrums palielinot pretestību kājām. Tad šķiet šeit palielināju krietni vairāk, bet tik grūti kā sākumā vairs nebija. Laikam noķēru kaut ko tādu, ko mēdz saukt par “tuneli” vai  “tuneļa skatienu”. Šajā laikā viss organisms bija sakoncentrējies uz veicamajiem uzdevumiem un neko citu vairs neredzēja un nedzirdēja.

Tad sekoja staipīšanās uz un starp trenažieriem. Zinu, ka tur bija pamaz vietas, tomēr man prasījās vairāk pastaipīties un uz grīdas, bet saprotu, ka tas nebija iespējams, tāpēc priecājos, ka staipīšanās bija. Mani uzjautrināja velo stūres izmantošana staipīšanās procesā – kāja bija jāliek uz stūres un tad jāstaipās.

25.02.2018_7
Foto ņemti no Latvian Triathlon Federation/ Latvijas Triatlona federācijas Facebook lapas

Noslēgumā aprunājāmies par kopīgajiem treniņiem pēc adaptācijas mēneša. Organizatori apjautājās par ērtākajiem laikiem. Vēl noskaidroja cik daudz no mums izmanto atbalstītāju produktus: RangeRover mašīnas (vairāk kā desmit gadus atpakaļ ģimenē bija lielisks RangeRover, bet tā jau ir sena pagātne), par Suunto pulksteņiem (Suunto ir ļoti spēcīgas aktivitātes, bet palieku pie sava Garmin, ar kuru vairākkārt nācies izmantot garantijas servisu un gribu vēl citu Garminu, kas ietvertu workout kā triatlons), CityFitness abonoments – man ir grūtības apmeklēt sporta klubus, bet priecājos tur būt, jo redzēju to, ko es par sporta klubiem nezinu, lai arī ģērbtuvju tēma man joprojām ir sarežģīta.

Visi rakstā izmantotie attēli ir ņemti no organizatoriem un atrodami Latvian Triathlon Federation/ Latvijas Triatlona federācija Facebook lapā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s