Iesildīšanās un atsildīšanās

Dažas nedēļas atpakaļ runāju ar vairākiem citiem skriešanas entuziastiem. Tāda kā informācijas/ pieredzes apmaiņa un man jautāja, lai es nofilmēju kā tad es atsildos. Izdomāju, ka lieliska ideja un nofilmēju arī.

https://youtu.be/SOs_d9piHUs

Šis ir mans pirmais video. Bija diezgan grūti saņemties un sākt kaut ko stāstīt, jo šeit ir pieredze, nevis zināšanas. Zināšanu bāzes man nav, tāpēc bija interesanti dzirdēt citu domas un ieteikumus ko un kā darīt savādāk.

Svarīgākais secinājums pēc video – nevar taisīt atsildīšanās video, kas ir balstīts uz pieredzi un izjūtām – nepieciešamības, jo aizmirsu vienu ļoti svarīgu manas atsildīšanās vingrinājumu, ko pēc tajā vakarā veiktajiem 17km, vajadzēja ļoti. Aprakstīšu. Stāvot, lieku vienu kāju priekšā (krusteniski) un ar taisnām kājām un taisnu muguru liecos uz priekšu. Šis vingrinājums man ir tik svarīgs, jo skrienot garākas ātrākas distances, savelkas arī mugura un visas kājas aizmugurējās saites. Šis vingrinājums ļoti palīdz atbrīvot tās vietas un vēlāk palīdz izvairīties pat no muguras sāpēm.

Nesen atradu lielisku video Facebook lapā Я люблю науку. Šeit ir lieliski aprakstīts un vizuāli parādīts kā stiepties un kādi muskuļi tiek stiepti veicot konkrētas darbības. Stiepšanās vingrinājumi visi ir vienkārši, vajadzētu būt labi zināmiem, tomēr šeit ir vairāk informācijas kam un kā ir jāstiepjas.

Skrējējam, kam šo video parādīju pirms ieraksta tapšanas ir ieteikums izstaipīt pilnīgi visu sākot no kakla uz leju. Atcerējos, ka skolas sporta nodarbībās mums to mācīja un ļoti uzsvēra. Saprotu, ka tas būtu pareizi. Filmējot video, apkopoju to, ko es daru. Kā ir ar Jums? Jūs veicat visa ķermeņa staipišanos pirms skriešanas? Varbūt Jums ir atsevišķi stiepšanās treniņi? Ja jā, tad varbūt ir kāds video pēc kā vadāties? Būšu priecīga vēl par kādiem ieteikumiem, ierosinājumiem, vērtīgām saitēm par staipīšanos.

 

P.S. Man iepatikās filmēties! Tagad domāju, ko vēl varētu nofilmēt.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s