Kopsavilkums par 2017 gadu

Domāju kā rakstīt un vai vispār rakstīt, jo tā dara visi. Lielā mērā par atskaiti var uzskatīt to ierakstu, kur dalījos ar savām skumjām par to, ka programma Mans pirmais maratons notiks bez manis. Tomēr izlēmu beigu ciparus arī sarakstīt:

2017. gadā noskrieti 1348km (faktiski vairāk, jo datus izvēlos ņemt no noskrien.lv, kur nerakstīju iesildīšanās skrējienus un skrējienus ar Emīliju, kas piefiksēti Endomondo un Garmin – pēc šiem pilnīgajiem datiem esmu noskrējusi 1369.99km. Tas nozīmē, ka esmu norakstījusi vairāk kā 20km, kas veikti skrienot gada laikā. Man tas ir gandrīz par 1000km vairāk kā bija iepriekšējais rekords. Ar šo tiešām lepojos, bet par to jau rakstīju.

1370km noskrieti 152h:54min:08sek., tas nozīmē, ka skrienot gada laikā esmu pavadījusi nedaudz vairāk par 6 diennaktīm pagājušā gada laikā (info no endomondo). Esmu iztērējusi skrienot 79392kcal, kas ir pārsteidzoši – vajag apņemties sākt skaitīt apēstās un nākamgad izvilkt kopsavilkumu, jo zaudēju svaru tikai līdz septembrim (kamēr gatavojos Valmieras maratona pusmaratonam), vēlāk svars pat vairāk auga kā krita, bet zemāk par to kāds man bija uz Valmieras maratona laiku, man vairs nav bijis. Norādītās kalorijas ir tikai skrienot. Papildus es vēl staigāju, pēdējos mēnešus ir regulāras vingrošanas kāju, roku, vēdera un muguras stiprināšanai.

Pārsteidzošs ir kopsavilkums par vidējo ātrumu skrējienos, tad 2017. gadā tas ir bijis nedaudz ātrāks kā iepriekšējos gados. Esmu pārsteigta, ka tik nedaudz, jo 2016. gadā 6.59min/km, 2015. gadā 6:55min/km. 2017. gadā tie ir 6:42min/km. Visātrākie mēneši ir maijs un oktobris, kad skriets salīdzinoši maz, bet laikam ātri. Maijā bija mans pirmais pusmaratons, sāpēja kājas, tāpēc pirms Lattelecom Rīgas maratona skrēju maz un bija testa skrējiens siltumā. Savukārt oktobris bija traumas mēnesis, kad atpūtināju pēdas, bet tomēr piedalījos Siguldas pusmaratona 10km distancē uzstādot līdz šim labāko laiku 10km.

Gadu sāku ar 65kg. Nedaudz pēc Kuldīgas pusmaratona skrējiena bija pat 61km, bet beidzu ar 62kg. Secinājums viens. Ēdienkarte jāsakārto, bet es laikam piederu vairāk pie tiem, kas varētu teikt, ka mīlu saldumus, tāpēc skrienu. Tas gan būtu melots, jo es skrienu tāpēc, ka man patīk. Road is my therapist. Gūstu baudu un atjaunojos pat tad, ja skrējiens ir garš un man ātrs.

Lai laimīgs Jaunais gads. Priecāšos, ja man sanāks laiks turpināt rakstīt. Vēl vairāk priecāšos, ja būs kāds, kas to arī izlasīs 🙂 Uz tikšanos!

One thought on “Kopsavilkums par 2017 gadu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s