18.11.2018 Dievs svētī Latviju un skrējējus

Šodien ir īpaša diena – Latvijas dzimšanas diena un mana skriešanas gadadiena. Tieši gadu atpakaļ mēs ar draudzeni ieraudzījām Mans pirmais maratons programmas pieteikuma akciju un izdomājām pieteikties. Tajā pašā dienā apņēmāmies skriet katru otro dienu un tajā dienā sākās mans lielākais skriešanas piedzīvojums. Tāpēc šī diena ir īpaša dubultā!

Šodien nosvinēju savu gadadienu un patriotiski atzīmēju valsts svētkus skrienot Jaunmārupes skrējēju kompānijā. Mēs savācāmies desmit (!!!) cilvēki, kas sestdienas rītā 8:00 ieradās parkā, lai kopā skrietu uz karavīru piemiņas vietām, kur noliktu ziedus un aizdedzinātu sveces. Visvairāk mani pārsteidza mana ģimene – viņi neskrien, bet piedalījās. Viņi bija ar mieru piecelties 7:00 no rīta un doties piedzīvojumā. Mani aizkustināja viņu klātbūtne, bija sajūta, ka viņi pieskarās kādai svētnīcai. Tikai šodien sapratu (tautā saka “aizgāja”), ka bija cilvēki, kas atdeva dzīvību par brīvu un neatkarīgu Latviju. Sapratu, ka tādu vērtību nevar iemīt dubļos, tā ir jānodod tālāk. Un tieši tajā laikā bērni stāv pie pieminekļiem un lasa uzrakstus, visādi izpildās (īsti bērni), bet ir Latvijas pirmssākumos, viņiem tiek nodota Latvija kā vērtība.

Šīs pārdomas radīja citas pārdomas – skriešanas saistību ar izmaiņām manā dzīvē, kas ir notikušas pateicoties skriešanai.

  1. Esmu ieguvusi sevi – sapratu, ka ir fantastiski būt pašai ar sevi.
  2. Vingrāku augumu (-8kg) un daudz vairāk muskuļu
  3. Ticību saviem spēkiem – es varu visu, ko vien vēlos, ja uzstādu to par mērķi un neatlaidīgi virzos pareizajā virzienā.
  4. Jā – skriešana maina attiecības. Līgatnes stirnu bukā laikam bija tā tikšanās ar Gustavu Tarzenu trasē, kur viņš vairākiem cilvēkiem uzmācīgi jautāja par to vai skriešana uzlabo attiecības. Tad atbildēju, ka pārbaudīšu un aizskrēju. Atskatoties uz pagājušo gadu, varu teikt, ka skriešana uzlabo attiecības.
  5. Tāpat ir iegūti jauni draugi un jau esošie ir iepazīti no jauna, savādāk, personiskāk.

Ar šo gribu teikt, ka esmu laimīga, ka skrienu. Ļoti gribu skriet arī 50 gados, tāpēc skrienu saudzīgi, jo saprotu, ka par skriešanas mērķi svarīgāka ir spēja skriet – elpot svaigo gaisu, izlādēt emocijas, lieliski pavadīt laiku ar draugiem, mācīt bērniem sporta nozīmīgumu dzīvē un veselīgu dzīvesviedu. Skriešanā visvieglāk ir realizēt mazos sapnīšus un vēlmes. Šogad tādi bija vairāki:

  • Apskrēju apkārt lidostai
  • Noskrēju pirmo pusmaratonu
  • Piedalījus Stirnu buka distancē
  • Aizskrēju uz Beberbeķu ezeru un apskrēju to

un daudz citas fantastiskas lietas, kas ir darītas pēdējā gada laikā, bet vienīgais ko varu teikt – Es esmu laimīga!

Šodienas skrējiena Garmin atskaite:

Distance: 6.61km

Ilgums: 52:26

Pace: 7:56

Pulss: 136

Max pulss: 154

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s