18.09.2017 Atsildīšanās pēc Valmieras maratona “pusītes”

Brīvā uzvarētāja, jau nākamajā dienā darbā. Milzonīgas lietusgāzes. Ēdot pusdienas kolēģi ar smīnu jautāja – nu ko, šodien arī skriesi? Es lepni teicu, nu nē. Šodien nē. Tāds laiks un vakar noskriets pusmaratons, šodien noteikti atpūtīšos. Še Tev bija. Vēlāk saņēmu no treneres uzdevumu – vajadzētu izskriet vismaz 3-5km. Pa tādu lietu? Un jau salīdzinoši vēsu laiku? Labi, ka man nav raksturīga viegla saaukstēšanās. Trenerei gribēju pajautāt vai viņa ir paskatījusies pa logu :D, bet vēlāk pamanīju Facebook ierakstu, ka sausa palikusi tikai matu gumija.

Esmu jau apguvusi, ka nākamajā dienā pēc smagiem treniņiem vai sacensībām, kaut nedaudz, bet ir vajadzīga aktīva izkustēšanās, recovery (atjaunošanās) skrējiens. Saņemos lēmumam skriet, pat kompāniju sarunāju! Fantastiski – sen nav skriets kompānijā. Vispār sāku sev atļaut lietas, ko vēlējos treniņa procesā, bet īsti nesanāca. Viena no tām bija skriešana kompānijā, kas bija reti, tāpēc šis ir īpaši. Un nedaudz dīvaini, jo parāda skrējēju neprātu izvēloties dienas, kad skriet. Man gan liekas, ka lielākā salā tomēr ir trakāk kā lietū skriet, pat tad, ja tas ir pirmais, vēsais, rudenīgais gāziens.

Skrējiens bija lēns. Sasilt neizdevās diezgan ilgi. Bija slapjš, likās par aukstu (t.i. jāizvēlās pareizās drēbes). Jaka, kas bija paredzēta pret slapjumu un vēju, ūdeni laida cauri, būs jāpadomā par citu jaku vai arī jāvelk tā, ko ziemā velku. Pagāja laiciņš līdz palika siltāk, tomēr šis lietus bija viens no retajiem, kurā skriet nebija patīkami. Draudzene tā čaloja kā viņai patīk skriet lietū, arī šodien. Paskatījos uz viņas virsjaku un sapratu, kas ir jāmaina, lai šādā laikā būtu patīkami skriet.

Skrējiena noslēgumā skrējām pa vietējiem mājas pagalmiem, ar bērnišķīgu laimi izbaudīju peļķes līdz potītēm vietās, kur to vispār nemēdz būt. Šeit parādījās viena man būtiska sajūta – brīvība. Gribas teikt – brīvības garša.

Man izdevās tādā lietū izvilkt vīru, lai nobildē mani lielā peļķē, sēdošu uz krēsla (krēsls stāvēja turpat maliņā, peļķē). Bildes ne tuvu nesanāca tik lieliskas kā sajūtas – mazo vēlmju piepildījums.

Informācija no Garmin:

Distance: 5.52km

Ilgums: 41:40

Pace: 7:33

Pulss: 141

Max pulss: 153

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s