12.09.2017 intervāli 400/400m*6

Pirms saviem intervāliem aizgāju paskatīties kā notiek Rudens kross Jaunmārupē. Redzēju kā Artūrs Rozenfelds (tas, kurš veda mūs uz purvu) finišē pirmais, lai arī ir V50 grupā. Satiku vēl dažus pazīstamus Jaunmārupes skrējējus. Šeit atkal man ir plāns un šos krosus uperēju mērķim. Īpaši grūti paliek, kad mani aicina skriet un saka, ka tas jau tikai nedaudz un plānam netraucēs, bet es zinu kā skrienu tādus īsus gabalus un šodien intervāli ieplānoti, bet ceru, ka uz pārējiem trīs posmiem varēšu piedalīties.

Papļāpāju ar Irēnu. Aizgāju ar viņu un viņas uzvarētājiem līdz mājai. Sapratu, ka nav tā, ka ļoti gribu skriet, bet pēdējais intervāls pirms Valmieras. Sāku savu iesildīšanās km. Pēc 700m sapratu, ka daba sauc un visus intervālus nenoskriešu, ja neatbrīvošu sevi no liekā. Mājās atgriezties vairs negribēju, tāpēc izmantoju vietējās priekšrocības – vietējo mežu.

Kad iznācu, jutos tā atdzisusi, ka nolēmu sākt no gala. Iedomājos, ka šie ir pēdējie intervāli un, ja man plānā ir noskriet pusmaratonu ar aptuveno ātrumu 5min/km, tad vajadzētu sajust to ātrumu, tāpēc nolemju pirmo intervālu skriet īdz 5min/km, bet šī ideja izgāzās, jo pilnīgi nejutu ātrumu un sāku ar 4:00min/km. Samazināju ātrumu un nostabilizēju to. Skrēju un domāju vai tiešām 5min/km var būt tik lēnas (pulkstenis rādīja vidējo pace intervālā). Kamēr tā sapņoju, pulkstenis vidējo ātrumu rādīja jau 5:15min/km. Pirmajā intervālā palikuši bija 100m, tad nu ņēmos līdzīnāt tempu ar ātru skrējienu un vidējais ātrums pirmajā intervālā sanāca 5:01min/km. Pēc tam izdomāju, ka nav ko muļķoties, 400m ir par maz, lai atrastu ātrumu, nākamo jau skrēju ātrāk, tad vēl un vēl. Ātrākais tomēr sanāca piektais nevis sestais kā biju plānojusi. Katrā ziņā treniņš bija un sanāca.

Šajā etapā jau jūtos sagurusi. Nespēju vairs pārdzīvot un satraukties par to kā būs sacensībās. Tā it kā tas kļūtu vienaldzīgi, bet kā gan tas tā var būt, ja ir ieguldīts tik daudz darba. No otras puses, satraukties nav nekādas jēgas, tas tikai apēd mani no iekšas.

Informācija no Garmin:

Distance: 6.8km

Ilgums: 41:33

Pace: 6:07

Pulss: 150

Max pulss: 173

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s