02.09.2017 testa skrējiens 10km (ātrums zem 5:00min/km)

Ļoti stiprs lietus. Gāž, pierimst, atkal gāž, bet lietus ir visu laiku. Esmu sarunājusi Ievu un Andri palīgā. Dodu iespēju viņiem pārdomāt, jo gāž nežēlīgi. Ieva man WhatzApp atbildēja: “No easy way out. Let’s do it!”. VIŅI ATBRAUCA!!! Saskaņojām maršrutu un sarunājām sākt ar 4:30min/km. Sākām daudz ātrāk, bet pirmo kilometru beidzu ar ātrumu 4:27min/km. Andris ir sportists, pirmajā vietā velo un otrajā, es tā domāju, ir skriešana. Viņš mums bija tempa turētājs. Andris skrien ar velogarminu, tāpēc tik labi kā mans Garmins pace uzreiz nenolasa. Sākums bija pēc viņa izjūtām, ātri sapratu, ka ir pārķerts starts, pat pirms pirmā km atzīmes, bet turējos līdzi cik spēka. Neraksturīgi stipri jutu kāju augšējos muskuļus.

Skrējienā bija divi lūzumi – pie 5km atzīmes un pie 8km atzīmes. Līdz 5km turēju sevi ar domu, ka izturēšu līdz pirmo 5km rekordam, kas sakrita ar apgriešanos. Mans temps ļoti palēninājās un paātrināties bija grūti un tas notika, bet lēnām. Tur, kur bija 8km atzīme, parasti beidzu savus intervālus un līdz mājai ir apmēram divi km, pirmo km noskrienu atsildoties, otru eju un pārdomāju treniņu. Šodien tur bija jāturpina skriet ātri un priekšā vēl bija 2km. Pie tāda nogurumu mana galva to nespēja apstrādāt un bija sajūta, ka man beigusies degviela, dzinējs stājās, ripoja brīvgaitā. Ātrums dramatiski samazinājās un lai kā centos, tas vispār nepalielinājās, lai arī likās, ka skrienu ātrāk, tāpēc savācu visus pēdējos spēkus, lai sasauktu Ievu, kas bija diezgan tālu priekšā un arī krietni atpalika no Andra. Viņa apstājās, apjautājās kas noticis, lai viņai nebūtu jāgaida, es pieliku soli, tas man palīdzēja, tā noskrēju līdz finišam.

PB, uzvara pār sevi, bet to visu aptvēru tikai vakarā. Es to izdarīju, noskrēju 10km – 48:22. Es to izdarīju, man ir cerība, ka nereālais rezultāts būs sasniegts pusmaratonā Valmierā. Fantastiski un neticami! Un mani draugi – tā tiešām var rīkoties tikai draugi. Laika apstākļi tādi, ka suni ārā nedzītu. Stiprs lietus, daudz peļķes, atklātajās vietās bija ieskrējies arī vējš un viņi sestdienas rītā atbrauca, lai mani atbalstītu. Nezinu vai viena to būtu izdarījusi, bet dzīvē viss ir tieši tā kā tam ir jābūt.

Inromācija no Garmin:

Distance: 10.02km

Ilgums: 48:22

Pace: 4:49

Pulss: 172

Max pulss: 177

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s