04.08.2017 Maigais piecītis

No rīta varēja just, ka iepriekšējā dienā skriets. Tā ir sajūta, ka ikri nespēj atpūsties, tādi pilni, bet nekas traks vai nopietns. Pa dienu pie datora vairs nevaru nosēdēt, gribu staigāt un ļoti priecājos par vakaru, kad varu skriet mierīgu, lēnu skrējienu – 5km pulsā līdz 150.

Šeit daži atklājumi, varbūt pat jautājumi par skriešanu un tehniku. Vai var būt, ka jāskrien ar tādām kā platām kājām (sumo cīkstoņa)? Ka pilnībā svars jāpārnes no vienas kājas uz otru katru reizi pilnīgi stabili nostājoties katrā solī. Radās iespaids, ka celis attiecībā pret kāju ir stabilāks (pareizākā, mazāk traumatiskā stāvoklī) un var veidot labāku atspērienu. Šajā treniņā atkal pacēlās skriešanas tehnikas jautājums, par kuru ikdienā cenšos nedomāt, jo pieejami pārāk atšķirīgi viedokļi. Skrienu tā kā man mazāk sāp vai vispār nesāp kājas. Vēl sevi nomierinu ar domu, ka tad, ja būs trauma vai traumas drauds, tad arī domāšu par šo jautājumu un konsultēšos ar speciālistiem, bet pagaidām mana skriešanas tehnika mani pilnībā apmierina.

Runājot par skriešanas tehniku. Vienmēr esmu domājusi par pēdas novietojumu pret asfaltu (tā it kā meža skriešanā nevajag skriešanas tehniku), vēl nedaudz par ceļu raušanu pie sevis, bet tagad aizdomājos par kāju no vietošanu – augšstilbu daļā.

Ak jā, aizrunājos par globāli svarīgām lietām, bet par šodienas skrējienu. Gaisā patīkams svaigums, diezgan stiprs vējš, neliels smidzinātājs, bet varbūt pat nav. Ideāls laiks pulsa skrējienam. Man par pārsteigumu ātrums bija labāks kā es gaidīju (parasti nākamā diena pēc smagiem treniņiem ir ar augstu pulsu, bet ne šoreiz). Biju pārsteigta par to, ka arī pulss viegli atjaunojās.

Informācija no Garmin:

Distance: 5.00km

Ilgums: 33:19

Pace: 6:40

Pulss: 140

Max pulss: 154

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s