Jauns mērķis. Jauns izaicinājums. Jauns palīgs

Nekādi nevaru saprast kā man tā var veikties. Ja kaut ko no sirds vēlos, man tas izdodas. Tikko bija pagājušas sacensības, kurās pārspēju savu uzstādīto mērķi un saņēmu uzmundrinājumu Facebook no Irēnas: Zane, es zinu, Tu to vari 1:45:00. Tā bija tehnikas kļūda vai savdabīgais dalībnieku atspoguļojums Lattelecom Rīgas maratona trasē, bet tas kļuva par manu jauno mērķi, jauno izaicinājumu. Lai šo realizētu (mēģinātu realizēt, jo šķita nereāli), man bija vajadzīgs palīgs. Es to atradu, ar fantastiski izdevīgiem nosacījumiem un sākās darbs par kuru vēlos pastāstīt vairāk.

Vispirms mērķa realizācijas laiks jāizvēlas – Valmieras pusmaratons – tas bija viegli, jo sacensības notiek sezonas noslēgumā, tām ir sava burvība un daudz par tām dzirdēts, nekad nebiju piedalījusies. Man ir gandrīz četri mēneši, lai uzlabotu savu rezultātu par deviņām minūtēm. Tie, kas skrien, saprot, ka uzlabot savu labāko rezultātu par deviņām minūtēm trīs mēnešu laikā, tiešām ir izaicinājums. Sarēķinājām, ka viens km ir jāskrien apmēram 25 sekundes ātrāk.

Interesanti par trenera būšanu. Lai izvēlētais treneris drīkstētu trenēt, viņam ir jābūt apliecinājumam, kas ļauj trenēt. Pretējā gadījumā cilvēku, kas palīdz trenēties var saukt tikai par palīgu. Es atradu sev palīgu, bet uzticos šim cilvēkam.

Būs lietas, kas trenerim vai atbildīgam palīgam būs jānoskaidro. Visu par traumām un slimībām, kas var ietekmēt skriešanu. Darba veidu – vai darbs ir maiņās, vai ir nakts maiņas (tas ir būtiski veidojot skriešanas grafikus). Iespējams, ka varat sagatavot vēlamās treniņu dienas un maksimālo laiku, ko nedēļā esat gatavi veltīt treniņu procesam. Es gāju ar konkrētu mērķi, bet domāju, ka jebkuram trenerim būtiski būtu zināt kāpēc tu skrien, kas ir mērķis un tie var būt dažādi – man ir ātruma mērķis pusmaratonā. Citam būs svarīgi zaudēt svaru, citam vienkārši plānu, pie kura pieturēties, lai iegūtu regulārus treniņus, jo skriešana, vismaz māmiņām, noteikti dod fantastiski daudz.

Man patika, ka mans skriešanas palīgs man deva ieskatu treniņos, uzdevumos un darbībās:

  1. Iemācīties klausīties savā ķermenī
  2. Iemācīties lasīt pulsu
  3. Iemācīties kontrolēt ātrumu
  4. Iemācīties strādāt (trenēties)

Plānā ietilpa kā asfalta skrējieni (pamatā, jo mērķis ir uz asfalta), tā arī taku skrējieni. Lēnie pulsa skrējieni un ātruma treniņi (intervāli, fartleki u.c.).

Valmieras maratons notiek 2017. gada 17. septembrī. Trenēties sāku 28.06. Vispārīgais treniņu plāns posmos:

  1. Jūnijā – endurance (skrējieni zemā pulsā)
  2. Jūlijā un Augustā – speed work (intervālu skrējieni)
  3. Septembrī līdz startam – recovery (skrējieni zemā pulsā)

Tālāk jau būs treniņi un pārdomas tajos. Diemžēl sākuma treniņi ir paši interesantākie un pārdomām pilnākie, diemžēl iekavēju treniņu dienasgrāmatas rakstīšanu, tāpēc paša sākuma dienasgrāmatā būs pavisam nedaudz, bet galvenās domas un sajūtas noteikti iekļaušu.

2 thoughts on “Jauns mērķis. Jauns izaicinājums. Jauns palīgs

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s