27.05. Stirnu buks – pirmais skrējiens ar treneri

Stāvu uz starta līnijas. Lepna un ļoti spēcīga. Viss tikai tāpēc, ka man tagad ir palīgs. Esmu salīdzinoši atpūtusies, pilna gatavības startam. Šoreiz jau esmu ieguvusi pārliecību par sevi pēc lieliskā starta Lattelecom Rīgas maratonā, kur pirmais pusmaratons noskriets zem divām stundām. Spiežos uz priekšu starta koridorā. Apstājos kaut kur, kur liekas, ka varētu būt mana vieta.

Atskan starta signāls un es skrienu. Ļoti priecājos par savu vietu uz starta līnijas. Šķiet, ka ļoti viegli skrienās. Starts ir diezgan līdzens. Ieskatoties pulkstenī, var redzēt, ka starts bijis ļoti ātrs priekš manis, nedaudz virs 5 min./km., tāds pats ir arī otrais. Starta vieta lieliska, jo nav sastrēgumu pie takām un esmu pilna saviļnojuma. Skrienu cik varu. …, bet manu pārsteigumu, pēc apmēram 3km – mana sajūsma pazuda, parādījās vairāk kāpumu, pēc 5km jau biju smagi vīlusies. Dusmojos uz sevi, centos piespiest sevi skriet. Man taču ir treneris un viņa redzēs visu (pieeja manam Garmin kontam). Es gribēju parādīt visu ko es varu un esmu tāds malacis, tik labi noskrēju savu pirmo pusīti. Ko viņa tagad man teiks? Ko viņa par mani padomās?

Skrienu un eju, vairāk eju. Tad atceros vienu lielāku kāpumu, smilšainā kalnā, kad dzirdēju ritmisu skaņu ausīs, tā it kā sirdi dzirdētu. Sapratu, ka nevaru paskriet. Zinu, ka sevi saudzēju, esmu piesardzīga. Arī šoreiz nolemju, ka nav ko forsēt, bet vilšanās sevī ir diezgan liela. Tagad skatos ar smaidu, bet tajā dienā un nākamajā tiešām pārdzīvoju.

Lielākais pārsteigums man ir reakcija uz treneri, kas lika man justies spēcīgākai un pārliecinātākai par saviem spēkiem, tomēr ir jāspēj novērtēt savas spējas. Manas spējas uz asfalta ir daudz labākas kā paugurainā vai kalnainā apvidū. Ļoti priecājos par šo pieredzi.

Jā, noteikti kādam interesē ko teica mans palīgs, ko turpmāk saukšu par treneri. Es sākumā runāju, gari stāstīju kā man gāja, kā esmu vīlusies un par titmisko skaņu ausīs un to, ka bija ļoti silts. Viņa man teica, ka nevajag tik emocionāli uztvert skrējienus un tā skaņa esot no pulsa, kas norāda uz lielu pulsu. Ja ir tāda skaņa ausīs, tad labi vien ir, ka es gāju, nevis skrēju.

Skrējiena rādītāji no Garmin:

Distance: 9.63km

Ilgums: 1:05:57

Pace: 6:51

Pulss: 171

Max pulss: 184

Kāpums: 150m

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s